+90 (216) 467 42 26 info@ersinulkur.com

Liposuction yöntemi uzun zamandır bölgesel yağlanma nedeni ile vücut kontürü boukluklarında plastik cerrahların kullandıkları etkili bir yöntemdir. Klasik liposuction, bölgesel yağlanma olan yere klasik kanüllerle kuvvetli bir aspirasyon uygulayarak yapılıyor. Bu kuvvetli aspirasyon sırasında yağlar düzensiz bir şekilde parçalandıkları için fazla inceltme istediğimiz yerlerde kontrolü bazen mümkün olamamaktadır. Bazı hastaların ameliyat sonrası tedavi edilen yerlerde düzensizlikler çukurluk ve çıkıntılar olabilmektedir. Plastik cerrahlar da bu düzensizlikler en az olsun diye bir bölgeye yoğun bir şekilde liposuction yapmaktan çekinebilmektedirler. Sadece derin yağ kümelerini aspire ederek sınırlı derecede bir incelme sağlanabiliyordu. Ütüleme liposuction dediğimiz bu yöntemi uygulayana kadar ben de klinik uygulamalarımda bu çekinceyi yaşayabiliyordum.

Ütüleme liposuction ile bu çekinceler ortadan kalkabiliyor. Şöyleki;

İlk aşamada bazı özellikli kanüller kullanarak ortamdaki yağ hiç aspire edilmeden ortama parçalayarak yayılıyor. Hem yüzeyel hem derin yağ kümeleri üzerinde rahatlıkla çalışabiliyoruz. İkinci aşamada çok kuvvetli olmayan bir aspiratör aracılığı ile ortama yayılmış olan bu yağlar aspire ediliyor. İstediğimiz kadar inceltme sağlayabiliyoruz. Bu aşamada bırakılırsa klasik liposuctionda olduğu gibi yüzeyel deformiteler görülür. Üçüncü aşamada da yine özellikli kanüllerle bölgede bulunan az miktarda yağ da ortama parçalanarak yayılıyor ve bu yağ aspire edilmiyor. Ortamda incecik bir kilim gibi serilip oluşabilecek düzensizlikleri gideriyor. Ortamda çok az yağ bırakıldığı için deri en fazla şekilde kontrakte olup sarkmaların önüne etkin bir şekil geçilmiş oluyor.

Böylece yağlanma olan bölgeyi hiç bir çekince duymadan istediğim kadar inceltip düzenli bir cilt yüzeyi bırakabiliyorum.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu yöntemi vücudun her bölgesine yapabiliyor musunuz?
Alınan yağlar kullanılabiliyor mu?
Lazer veya ultrason ile yapılan liposuctiona tercih nedeniniz ne?