+90 (216) 467 42 26 info@ersinulkur.com

Piezo Burun Estetiğinde Gözle Görülür Farklılıklar

ameliyathane

 

      Burun Estetiği ile yapılmış ameliyatların ameliyat sonrası dönemi daha az şiş hemen hemen hiç morarmadan geçmektedir. Ameliyat sonrası doku  iyileşmesi daha hızlı olduğu için burunda atel uygulamasını veya çenede alt ve üst çeneyi bağlama süreleri de kısaltılabilmektedir. Hastam günlük hayatına daha kısa sürede devam edebilmektedir. Burun estetik ameliyatları ameliyat sonrasında da uzun süre takip gerektiren ve iyileşme sürecinin doktorunuzun kontrolünde olmasını önerdiğimiz bir prosedürdür. Dolayısıyla doktorunuzla iletişiminiz ve doktorunuzun size karşı yaklaşımı oldukça önemlidir.

Yüzün ifadesini ve güzelliğini çok etkilediği için iyi yapılmış bir burun ameliyatının hem sağlık hem de estetik açıdan çok önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Ersin Ülkür, “Yıllarca bu ameliyatlar burun kemikleri kırılarak yapıldığı için ameliyat sonrası dönemde şiddetli şişme, morarma gibi yan etkiler görülmekteydi” diyor.

Kemiklerin kırılması ve kaynaması sırasında istenmeyen ve kontrol edilemeyen yanlış iyileşme ve şekillenmelerin de ortaya çıkabildiğini belirten Prof. Dr. Ersin Ülkür sözlerine şöyle devam ediyor: “Teknolojinin sağlık alanındaki gelişmesi burun ameliyatlarında da yeni bir devir başlattı. Ultrasonografik titreşimlerle çalışan piezo cerrahi sayesinde kemik gibi sert dokuları kırmadan şekillendirmek ve ince detaylarla çalışabilmek mümkün oluyor. Fransız Dr. Olivier Gerbault’un geliştirdiği Diamondrhinoplasty yönteminde elmas bir uç sayesinde burnun kemik iskeletini ultrasonografik teknikle şekillendirebiliyoruz. Böylece ameliyat sonrasında hastalar neredeyse hiç ağrı, morluk ve şişlik yaşamıyor. International Rhinoplasty Research Society üyesi olan Dr. Gerbault’un tekniği sayesinde inanıyorum ki bu yöntem tüm dünyada hızla yayılarak burun ameliyatının rotasını değiştirecek.”

Burun estetik ameliyatlarında yeni dönem: Piezo Yöntemi

Günümüzde şişmeden, morarmadan, kemik kırmadan yapılan burun ameliyatları artık çok revaçta! İşte burun ameliyatlarında morarma ve şişmenin önüne geçen Piezo yöntemini kullanan Prof. Dr. Ersin Ülkür “Bu yöntem burun ameliyatlarının rotasını değiştirecek” diyor.