+90 (216) 467 42 26 info@ersinulkur.com

Piezo Cerrahisini Diğer Yöntemlerden Ayıran Nedir?

 

 Burun ameliyatlarım da  şu an  alanında  cihazımızı rutinde kullanıyorum. Ben kişisel olarak burun ameliyatlarım da kemik kesilerimi ve kemik müdahalelerimi yüksek devirli motorlarla yapıyordum. Klasik osteotom ve çekiç ile kemikleri hareketlendirme ve kesmeyi tercih etmiyordum. Piezo cerrahisi cihazı ile yüksek devirli motorlarla yaptığım bu işlemleri daha az travmatik ve hatta kanatmadan ve daha muntazam yapıyorum. Piezo ile kemiğe ve yumuşak dokulara daha az travma uygulandığından iyileşme süreci daha hızlı olabilmektedir.

 

                                                                                   forever-young-bbl

 

                                      Piezo Cerrahisi İle Ortognatik Cerrahide Ne Gibi Avantajlarınız Oluyor?  

 

 

                  Piezo Cerrahisin’de kemikler ses dalgaları kullanılarak kırılır. İşlem öncesinde kemik kesisinin yapılacağı alan açılıp ortaya konur. Yumuşak dokular dolayısı ile damarlar işlem yapılacak alandan uzaklaştırılır. Daha sonra kesi işlemi direkt görüş altında gerçekleştirilir. Ayrıca Piezo yumuşak dokuları kesmeyecek şekilde dizayn edilmiştir, sadece kemik dokuyu keser. Usulüne uygun kullanıldığı takdirde Piezo yumuşak dokulara zarar vermeden çalışması Piezo cerrahisinin en önemli artılarındandır.

 

Burnun üst kısmı kemikten oluşur. Burun estetiği ameliyatlarının nerdeyse tamamında burun kemiklerine de az ya da çok miktarda müdahalelerde bulunur. Piezo cerrahisinden önce  biz de hastalarımızda klasik yaklaşımı (burun kemiklerinin çekiç – keski ile şekillendirilmesi) kullanıyoruz.

 

                    Piezo cerrahisi cihazının en çok yer bulacağı alanlardan biri de ortognatik cerrahidir. Özellikle alt çenenin kesildiği yani mandi buler osteotomi uygulanacak hastalar dapiezo cihazının avantajı çok fazladır. Alt çeneye osteotomi uygularken alt çene mandi bulanın içerisinden boylu boyunca uzanan inferior alveolar duyu siniri daha az travmaya uğrayarak kemik kesilebilmektedir. Esasında kemik keserken her türlü yerde yumuşak dokulara zarar vermeden çok az travmatik bir şekilde kesilebildiği için üst çenede de alt çenede de avantaj sağlamaktadır.