+90 (216) 467 42 26 info@ersinulkur.com

Yüzün orta bölümünde bulunan burun, yüz görünümünü etkileyen estetik ve fonksiyonel bir organdır. Burun estetik ameliyatında ise boyutlarını küçültmek veya büyültmek, ucunu yeniden şekillendirmek, tümseğini uzaklaştırmak, burun deliklerinin şekillerini düzeltmek gibi işlemler uygulanabilir.

Burun aynı zamanda fonksiyonel bir organ olduğu için estetik amelilyatlarında fonksiyon açısından da değerlendirilmesi gerekmektedir. Burundan nefes alma zorluğu olduğu durumlarda, nefes alma problemlerini çözmeye yönelik müdahaleler (septoplasti, konka rezeksiyonu…) ile birlikte yapılabilir. Ameliyat sırasında gelişimsel yada çarpma sonucu oluşan burun tıkanıklıkları(deviasyon) da düzeltilebilir.

Burun ameliyatlarında istenen sonucun alınabilmesi için hastanın doktoruna isteklerini anlatması, yapılacak girişimin planlanması konusunda doktorunuzu yönlendirecektir. Doktorun ameliyat sırasında yapmak istedikleri ile hastanın yapılmasını istediklerinin aynı noktada olması gerekmektedir. Bu görüşmelerde farklı açılardan çekilen fotoğraf üzerinde ölçümler yapılarak en ideal burun modeli hasta için belirlenmektedir. Digital kamera ile çekilen bu fotoğraflar bilgisayar ortamına alınıp üzerinde oynamalar yapılarak en ideal burunun hasta ile beraber karar verilmesi sağlanır. Muayene esnasında burun içi muayene de yapılıp nefes almayı güçleştirilebilecek sorunlar belirlenip ameliyat planı buna göre yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası burun sırtında bir hafta sonra çıkartılacak alçınız olacaktır. İlaçlarla kolayca geçen hafif bir ağrı olabilir. Morarma ve şişmeyi azaltmak için sizden başınız hafif yukarda yatmanız ve gözlerinize soğuk kompres uygulamanız istenecektir.

Amaç yapıldığı belli olmayan, abartısız, doğal, yüzünüze yakışan bir burun oluşturmaktır.Yeni bir burun yeni bir hayatın garantisini vermez ancak görünümünüzün düzeltilmesi özgüveninizi tazeler.

Doktorunuz ile yapacağınız yüz yüze görüşmelerde daha detaylı ve sizin özelliklerinize uygun geniş bir görüşme yapılacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat öncesi çok heyecanlanır mıyım?
Ameliyat süresi ne kadar? Bunun önemi var mı?
Ameliyatımda burnuma neler yapılacak?
Ameliyat sonrasında çok ağrım olur mu?
Ameliyat sonrası şişlik ve morarma olur mu?
Burnuma tamponlar konup nefes almam engellenecek mi?
Burun ameliyatı olduktan sonra şişliklerim ne kadar sürer?
Burun ameliyatı görüşmesine gelen her hastaya bu ameliyatı olmayı tavsiye ediyor musunuz?